MCP4462-104E/ST datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    MCP4462-104E/ST
  • Описание
    Microchip Technology MCP4462-104E/ST Control Interface: I2C End To End Resistance: 100kohm ID_COMPONENTS: 2213718 Interface: I??C, 2-Wire Serial Memory Type: Non-Volatile Mounting Type: Surface Mount No. Of Pots: Quad No. Of Steps: 257 Number Of Circuits: 4 Operating Temperature: -40?°C ~ 125?°C Package / Case: 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Resistance (ohms): 100K Resistance Tolerance: ?‚?± 20% Rohs Compliant: Yes Series: - Supply Voltage Range: 2.7V To 5.5V Taps: 257 Temperature Coefficient: 150 ppm/?°C Typical Track Taper: Linear Voltage - Supply: 2.7 V ~ 5.5 V